Prisliste 2026
alle priser er ex. Moms
HEADHUNTING
Du behøves ikke at være HR kunde for at købe en headhuntingsopgave. Markedet vil blive afsøgt og de relevante kandidater kontaktes. Headhunting anvendes ved særlige behov, eksempelvis når der er behov for en erfaren kandidat med bestemt brancheerfaring i stillingen – og du samtidig ikke vil afvente, at de rigtige kandidater finder netop jeres stillingsopslag.
Simpel headhunting af kvalificerede eksperter til jobtitler som: Supply Chain Manager, HR Manager, Product Owner, Softwareudvikler, Arkitekt, Ingeniør, Navigator, Maskinmester og jobs på lignende niveau med teamledelse af maks. ti medarbejdere.
Vi giver pristilbud på headhunting til Executive stillinger ud fra konkrete forespørgsler.
Headhuntingpakken indeholder:
6 måneders garanti på ansættelsen. Headhunting Pro:
- Opstartsmøde, profilafklaring mv.
- Manuel headhunting af kandidater med de rette kvalifikationer.
- Gensidig interesse hos kunden, afdækkes ud fra kandidatens CV.
- Indkaldelse til fysiske samtaler.
REKRUTTERING
Med rekrutteringspakken kan processen outsources. Du/I vil være i tæt dialog med HR konsulenten gennem hele processen fra tekstforfatning på jobopslag til kandidaten er ansat. Få et overblik over hvilke systemer der anvendes i processen på Find & Connects forside.
Uden HRaaS aftale:
- Opstartsmøde med profilafklaring og fastsættelse af samtalerunder
- Jobopslag på rekrutteringssystem via jobnet og evt. flere jobsider og platforme
- Ansættelsesudvalget får adgang til systemet. Gennemgang af indkomne CVér.
- Indkaldelse til fysiske samtaler.
HR RÅDGIVNING
STRATEGISK RÅDGIVNING inkl. ledelsessamtaler
HR rådgivning er typisk forskelligartet alt efter størrelse af virksomhed, branche og hvem i organisatioonen som efterspørger rådgivning.
Eksempler på områder kan være jobarkitektur, HR processer, ledelsessparring, rekrutteringsstrategi, personaleomsætning, onboarding, offboarding mm.
Timepris uden de anden aftale:
HRaaS - HR as a Service
I vælger det antal HR timer, som passer til virksomheden eller selskabets eksisterende behov. Timerne bruges frit til forskellige typer HR opgaver og spørgsmål som opstår i hverdagen.
Skriv gerne på info@findconnect.dk og få tilsendt en præsentations PDF med HRaaS
Som HR as a Service kunde, gives 20% rabat på ovenstående prisliste
3 måneders binding:
Personanalyser
Personanalyser
Vi anvender flere forskellige personanalyser med en tilhørende tilbagemelding, de anvendes typisk efter anden samtale. Til rekruttering af flere medarbejdere tilbyder vi et klippekort.